Pompă centrifugală de suprafață multietajată ESPA ASPRI 35 6N
Cod produs: 130368
Categorie
Pompe centrifuge
Brand
Espa
Adincimea maxima, m
9
Inaltimea maxima de pompare, m
80
Materialul corpului
Oțel inoxidabil + Fontă
Tip motor
Trifazat
Material Impeler
Noryl
Diametru la intrare
1
Diametru la iesire, mm
1
Metoda de instalare
Orizontal
Presiune maxima, bar
6
Clasa de siguranță electrică
IPX5
Țara mărcii
Spania
Max. temperatura lichidului, °C:
+40
Debit maxim de apă, m³/h
9,0
Putere, kW
2,2
Greutate, kg
23,7

Pompa ESPA ASPRI 35 6N este cel mai performant model din gama ASPRI. Acest electro-pompă este destinată celor mai exigenți utilizatori care au nevoie de o presiune stabilă și un volum mare de apă livrat. Este capabilă să deservească sisteme complexe de irigare automată, alimentarea cu apă a caselor cu mai multe etaje și puncte sanitare, precum și creșterea presiunii în rețele extinse.

 

Avantajele cheie ale modelului 35 6N:

 

▪️ Performanță și presiune ridicată — pompa este potrivită pentru alimentarea cu apă pe distanțe și înălțimi mari;
▪️ Autoamorsare până la 9 metri, permițând utilizarea pompei chiar și când conductele nu sunt umplute;
▪️ Carcasă din fontă + rotor modernizat (N) — garanția stabilității, durabilității și a uzurii reduse;
▪️ Funcționare la rețea trifazată;
▪️ Posibilitatea de conectare prin invertor de frecvență — controlul debitului și presiunii conform cerințelor specifice.

 

Domenii de utilizare:

 

▪️ Sisteme de irigare prin picurare și zonale pentru terenuri mai mari de 1 hectar;
▪️ Case particulare cu consum mare de apă;
▪️ Menținerea presiunii în obiective comerciale — spălătorii auto, mini-hoteluri etc.

 

ESPA ASPRI 35 6N este o soluție „instalezi și uiți”: datorită puterii mari, construcției de calitate și întreținerii minime, pompa poate funcționa automat ani de zile fără întreruperi.

11 313 lei