Stația automată de menținere a presiunii CB2-4CPm100-C

Cod produs: 526274
39 262 lei
35 055 lei
39 262 lei / 12 =
3 272 lei/lună
Fără suprataxe, 0%
Pe termen de 12 luni
Procesare rapidă
Confort și siguranță
Vizitați magazinul nostru la adresa:
Strd. Vissarion Belinski 71, Chişinău, Moldova
Lun. - Vin.: 8:00-18:00
Sâm.: 8:00-14:00
Dum.: Zi liberă

Căutați o soluție unică pentru alimentare cu apă, care să combine puterea și economia? Stația automată de menținere a presiunii Pedrollo CB2-4CPm100-C în Chișinău, Moldova – este o stație avansată cu două pompe, echipată cu pompe centrifuge Pedrollo 4CPm100-C. Acest model este ideal pentru obiectivele care necesită performanță și fiabilitate ridicată la funcționarea de la o rețea monofazată. Pedrollo CB2-4CPm100-C se distinge prin eficiență remarcabilă și flexibilitate, asigurând o alimentare stabilă cu apă pentru case private mari, complexe comerciale mici și gospodării agricole.

 

Avantaje cheie ale acestui model exclusiv:

 

▪️Performanță ridicată: Pompele 4CPm100-C asigură o presiune și un debit semnificativ de apă, ceea ce permite gestionarea eficientă a nevoilor mari de apă și menținerea unei presiuni stabile la obiectivele cu un consum ridicat de apă. 

▪️Două pompe pentru fiabilitate maximă: Configurația cu două pompe garantează o alimentare neîntreruptă cu apă. Redundanța încorporată înseamnă că, la o sarcină de vârf sau la necesitatea de întreținere a unei unități, a doua preia automat funcția de pompare a apei. 

▪️Conexiune monofazată (230 V): Ideală pentru obiectivele unde nu există posibilitatea sau necesitatea conectării la o rețea trifazată, asigurând în același timp o performanță impresionantă pentru clasa sa. 

▪️Control inteligent și eficient energetic: Panoul electronic de control reglează automat funcționarea pompelor, incluzându-le pe rând sau împreună, în funcție de debitul curent de apă. Acest lucru reduce semnificativ consumul de energie și distribuie uniform sarcina, prelungind durata de viață a echipamentului. 

▪️Gata de instalare: Stația este livrată ca o unitate complet asamblată pe o bază metalică robustă, cu un set complet de conexiuni (colectoare, robinete cu bilă, supape de reținere, manometru, presostat), ceea ce simplifică și accelerează montajul. 

▪️Protecție complexă: Panoul electric este echipat cu un dispozitiv de blocare a ușii, un circuit de control de joasă tensiune, protecție termică a motoarelor și un sistem inteligent de prevenire a pornirilor frecvente, ceea ce asigură o durată lungă și sigură de funcționare. 

▪️Utilizare universală: Se potrivește perfect pentru alimentarea automată cu apă a sistemelor de alimentare cu apă din case private mari, hoteluri mici, ferme, precum și pentru asigurarea echipamentelor de spălare, a sistemelor de irigații și creșterea presiunii.

 

Pedrollo CB2-4CPm100-C – este o investiție în confort, economie și alimentare neîntreruptă cu apă a obiectivului dumneavoastră, cu garanția calității și fiabilității Pedrollo.

Materialul corpului Oțel inoxidabil + Fontă
Tip motor Monofazat
Diametru la intrare, inch 1 1/2
Metoda de instalare Vertical
Presiune maxima, bar 10
Clasa de siguranță electrică IP X4
Țara mărcii Italia
Diametrul de ieșire, inch 1 1/2
Max. temperatura lichidului, °C +55
Debit maxim de apă, m³/h 15,6
Putere, kW 2 x 0,8
Dimensiune, mm 530x737x688
Greutate, kg 79,0
Inaltimea maxima de pompare, m 50,0
info
Informațiile despre produs și caracteristicile acestuia au caracter informativ și pot diferi de cele reale. Prețurile, precum și condițiile de reduceri și promoții pot fi modificate. Înainte de achiziție, verificați la consultant disponibilitatea, parametrii și prețul actual.